جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷
۷:۴۶:۴۵ - دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران: مهار رگ سفید نتیجه اعتماد وزیر به تیم عملیاتی بود
رگ سفید برگ زرینی بود که در دفتر افتخارات مردان این سرزمین نوشته شد و ورق خورد. ۱۱۴نور به گزارش روابط عمومی نفت گچساران؛ مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل نفت گچساران که از اولین روزهای فوران آتش رگ سفید تا لحظه مهار حضور داشت اظهار کرد:  رگ سفید برگ زرینی بود که در دفتر افتخارات مردان […]

رگ سفید برگ زرینی بود که در دفتر افتخارات مردان این سرزمین نوشته شد و ورق خورد.

۱۱۴نور

به گزارش روابط عمومی نفت گچساران؛ مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل نفت گچساران که از اولین روزهای فوران آتش رگ سفید تا لحظه مهار حضور داشت اظهار کرد:  رگ سفید برگ زرینی بود که در دفتر افتخارات مردان این سرزمین نوشته شد و ورق خورد.
وی ادامه داد: در همان دقایق اولیه فوران دکل حفاری۹۵ ستاد بحران در شرکت نفت گچساران تشکیل جلسه داد تا بتوانیم تیم های عملیاتی را به منطقه اعزام کنیم.
صیدالی افزود: به دلیل نزدیکی ایستگاه آتش نشانی پازنان که زیرمجموعه ایمنی و آتش نشانی گچساران است سرپرست ایستگاه در سریعترین زمان ممکن به محل فوران رسید که موفق شدند یکی از فوت شدگان را به همراه رئیس بهره برداری از محل خارج نمایند.
وی خاطرنشان کرد: از همان دقایق اولیه تیم آتش نشانی و ترابری و پشتیبانی حفاری نفت گچساران با هماهنگی های مهندس عالی پور مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب عازم رگ سفید شدند تا بتوانند در کنار دیگر مهارگران به انجام وظیفه بپردازند.
صیدالی خاطرنشان کرد: امروز رگ سفید دیگر آرام گرفته است اما باید اذعان کنیم هر لحظه و ساعت آن دنیایی از خاطرات از ایثار و فداکاری و شهامت انسان هایی رقم خورد که ثابت کردند برای سربلندی کشورشان از جان خود نیز می گذرند.
مدیرعامل نفت گچساران ادامه داد: همدلی و وحدتی که در میان نیروهای مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری بود مثال زدنی بود و انسان را به یاد دوران دفاع مقدس می انداخت.
صیدالی در پاسخ به انتقادهایی که نسبت به تیم مهار می شود اذعان کرد: نمی شود خارج از گود نشست و انتقاد کرد و این بی انصافی است که بخواهیم چشمانمان را ببندیم و به این تیم که از زبده ترین افراد بودند انتقاد کنیم .
وی یادآور شد: آتش سرکش رگ سفید بیش از ۲۴۰۰ psi فشار داشت و گرمای آن از چند صدمتری نمایان بود و باید گفت اصلا قابل قیاس با فوران های دیگر نبود به طوریکه قبل از انقلاب دو چاه در این منطقه دچار فوران شده است و آمریکایی ها نیز نتوانستند آن را از بالا مهار کنند .
این مدیر نفتی در پایان گفت: در رگ سفید رکوردهای بزرگی به ثبت رسید که مطمئنا در تاریخ صنعت نفت به ثبت خواهد رسید اما ان چیزی که مهم بود این بود که مهارگران با توکل بر خدا و اعتمادی که وزیرمحترم نفت به تیم مهار در رگ سفید کرد و نیروها نیز پاسخ اعتماد را دادند و من بر خود وظیفه می دانم از تمام آنهایی که برای مهار رگ سفید شبانه روز تلاش کردند تقدیر و تشکر داشته باشم.

مدیرعامل نفت گچساران افزود: برخود وظیفه می دانم این حماسه بزرگ را که برگ زرینی در افتخارات صنعت نفت و گاز به شمار می رود به مقام عالی وزارت نفت که از همان ابتدا با حضورشان در محل چاه ۱۴۷ به تیم عملیاتی مهار اعتماد کرد، مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران ،معاون مدیرعامل نفت در تولید، مدیرعامل محترم شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که نقش فرماندهی این عملیات بزرگ را بر عهده داشتند، مدیرعامل محترم شرکت ملی حفاری ایران و کلیه ی همکاران خود در صنعت نفت کسب این موفقیت را تبریک و تهنیت عرض نمایم.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

صدوچهارده نور صدوچهارده نور کانون رسانه تلگرام تابناك وب تابناك وب