چهارشنبه, ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲
۱۲:۳۹:۴۲ - سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران: گچساران پایتخت کتاب می‌شود
۱۱۴نور مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران گفت: این شهرستان […]

۱۱۴نور

مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران گفت: این شهرستان به عنوان پایتخت کتاب معرفی می‌شود.

کوروش حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ۱۱۴ نور در گچساران اظهار داشت: تمام زیر ساخت‌ها برای معرفی گچساران به عنوان پایخت کتاب فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: هر دو سال یک شهرستان در سطح کشور بنا به عملکرد نهادهای فرهنگی آن شهرستان جهت ترویج فرهنگ مطالعه به عنوان پایتخت کتاب معرفی می‌شود.

مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران عنوان کرد: نام‌گذاری میدان شهر به عنوان میدان کتاب و ایجاد شش باب کتابخانه محله‌ای و روستایی در چند سال اخیر که نه تنها خانه کتاب بلکه یک فرهنگ‌سرا در هر محله بوده و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و کسب رتبه‌های برتر در طرح‌های کشوری از جمله جشنواره کودک و نوجوان و جشنواره دوستدار کتاب روستا و عشایر و صدها برنامه فرهنگی جهت ارتقا سطح مطالعه مردم و نشست‌های فرهنگی و ادبی می‌تواند کمک قابل توجه‌ای باشد که زمینه انتخاب شهرستان گچساران را برای پایتخت کتاب فراهم نماید.

حسنی گفت: دو باب کتابخانه روستایی در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان در روستاهای سربیشه و تلخاب شرین مصوب شد و زمین‌های احداث این دو باب کتابخانه از شورا و دهیار اخذ شده و صورتجلسه شده که با احداث این دو باب کتابخانه آمار کتابخانه‌های گچساران به چهارده باب می‌رسد.

وی بیان کرد: کتابخانه در روستاها تنها مکان فرهنگی بوده که می‌تواند سبب ارتقا سطح فرهنگ مطالعه مردم روستا بوده و در جهت نهادینه کردن فرهنگ مطالعه مردم روستا از جمله قشر کودک و نوجوان بسیار تاثیرگزار باشد.

مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران با اشاره به اینکه المان یا تندیس کتاب در یک مکان پر تردد شهر با همکاری شهرداری نصب می‌شود، افزود: نام‌گذاری سه میدان و بلوار شهر به نام کتاب و احداث المان کتاب در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان قبل از اجرا مصوب شده بود که با همکاری شهرداری و شورای شهر به مرحله اجرا درآمد.

انتهای پیام /

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. ناشناس   ۱۴۰۱-۰۳-۳۱  

    تشکر از سایت ۱۱۴نور بخاطر پوشش خبری بسیار خوب نهادهای فرهنگی


114 نور 114 نور 114 نور 114 نور 114 نور 114 نور