شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱
۱۲:۳۹:۴۲ - سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران: گچساران پایتخت کتاب می‌شود
۱۱۴نور مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران گفت: این شهرستان به عنوان پایتخت کتاب معرفی می‌شود. کوروش حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ۱۱۴ نور در گچساران اظهار داشت: تمام زیر ساخت‌ها برای معرفی گچساران به عنوان پایخت کتاب فراهم است. وی خاطرنشان کرد: هر دو سال یک شهرستان در سطح کشور بنا به عملکرد […]

۱۱۴نور

مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران گفت: این شهرستان به عنوان پایتخت کتاب معرفی می‌شود.

کوروش حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ۱۱۴ نور در گچساران اظهار داشت: تمام زیر ساخت‌ها برای معرفی گچساران به عنوان پایخت کتاب فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: هر دو سال یک شهرستان در سطح کشور بنا به عملکرد نهادهای فرهنگی آن شهرستان جهت ترویج فرهنگ مطالعه به عنوان پایتخت کتاب معرفی می‌شود.

مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران عنوان کرد: نام‌گذاری میدان شهر به عنوان میدان کتاب و ایجاد شش باب کتابخانه محله‌ای و روستایی در چند سال اخیر که نه تنها خانه کتاب بلکه یک فرهنگ‌سرا در هر محله بوده و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و کسب رتبه‌های برتر در طرح‌های کشوری از جمله جشنواره کودک و نوجوان و جشنواره دوستدار کتاب روستا و عشایر و صدها برنامه فرهنگی جهت ارتقا سطح مطالعه مردم و نشست‌های فرهنگی و ادبی می‌تواند کمک قابل توجه‌ای باشد که زمینه انتخاب شهرستان گچساران را برای پایتخت کتاب فراهم نماید.

حسنی گفت: دو باب کتابخانه روستایی در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان در روستاهای سربیشه و تلخاب شرین مصوب شد و زمین‌های احداث این دو باب کتابخانه از شورا و دهیار اخذ شده و صورتجلسه شده که با احداث این دو باب کتابخانه آمار کتابخانه‌های گچساران به چهارده باب می‌رسد.

وی بیان کرد: کتابخانه در روستاها تنها مکان فرهنگی بوده که می‌تواند سبب ارتقا سطح فرهنگ مطالعه مردم روستا بوده و در جهت نهادینه کردن فرهنگ مطالعه مردم روستا از جمله قشر کودک و نوجوان بسیار تاثیرگزار باشد.

مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران با اشاره به اینکه المان یا تندیس کتاب در یک مکان پر تردد شهر با همکاری شهرداری نصب می‌شود، افزود: نام‌گذاری سه میدان و بلوار شهر به نام کتاب و احداث المان کتاب در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان قبل از اجرا مصوب شده بود که با همکاری شهرداری و شورای شهر به مرحله اجرا درآمد.

انتهای پیام /

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. ناشناس   خرداد ۳۱, ۱۴۰۱  

    تشکر از سایت ۱۱۴نور بخاطر پوشش خبری بسیار خوب نهادهای فرهنگی


114 نور تابناك وب تابناك وب 114 نور 114 نور 114 نور