یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲
۱۸:۲۲:۰۸ - پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آثار کارگردان کهگیلویه وبویراحمدی در بخش مسابقه پرمخاطب‌ترین جشنواره مستند ایران
۱۱۴نور مستندهای ماهر و سرباز شماره صفر به […]

۱۱۴نور

مستندهای ماهر و سرباز شماره صفر به کارگردانی محمد سلیمی راد از استان کهگیلویه و بویراحمد به بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلم های مستند تلویزیون راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، مستندهای “ماهر” و “سرباز شماره صفر” به کارگردانی محمد سلیمی‌راد از استان کهگیلویه وبویراحمد به بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلم‌های مستند تلویزیون راه یافتند.

با پایان مهلت ارسال فیلم‌های مستند به دبیرخانه این جشنواره و پس از بررسی‌های هیئت انتخاب، مستندهای راه‌یافته به بخش مسابقه هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند اعلام شدند. براین اساس، ۶۹ مستند راه‌یافته به بخش مسابقه این رویداد شامل ۱۹ مستند بلند، ۲۳ مستند نیمه بلند و ۲۷ مستند کوتاه معرفی شدند.

مستندهای “ماهر” و “سرباز شماره صفر” به کارگردانی محمد سلیمی‌راد از استان کهگیلویه و‌بویراحمد در بخش مسابقه این جشنواره حضور دارند.

یاسر فریادرس قائم مقام شبکه مستند و دبیر هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند گفت: این آثار از اول مهرماه ۱۴۰۲ در جدول پخش شبکه مستند سیما قرار گرفته و ساعت ۲۱ ‌و ۲۴ هر شب روی آنتن تلویزیون می‌روند.

وی افزود: جشنواره تلویزیونی مستند، پرمخاطب‌ترین جشنواره مستند کشور است و از این بابت که آثار از تلویزیون پخش می‌شود و مخاطب میلیونی دارد، تبدیل به جشنواره مهمی برای اهالی مستند شده است.

دبیر هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره تعداد اثری که به جشنواره راه پیدا می‌کنند، گفت: فراخوان جشنواره خرداد ماه امسال منتشر شد و حدود ۶۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که هیئت انتخاب از این بین آثاری را انتخاب کردند.

هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند در بخش‌های فیلم مستند، مجموعه مستند، عکس مستند و مستندنگاری، مهرماه ۱۴۰۲ به دبیری یاسر فریادرس برگزار خواهد شد.

به گزار‌‌ش فارس، سلیمی‌راد پیش از این با حضور موفق خود در جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی از جمله تندیس طلای بهترین مستند از جشنواره فیلم مستند ایران(سینما حقیقت)، تندیس بهترین مستند هفدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت، تندیس بهترین مستند بلند جشنواره بین‌المللی فلم ایثار را به دست آورد و در چهلمین جشنواره فیلم فجر، نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین مستند سینمایی شده بود.

پایان پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

114 نور 114 نور 114 نور 114 نور 114 نور 114 نور