سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
۶:۳۰:۰۱ - چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیت واقفان در گچساران بدون خطا تحقق می یابد
گچساران – ۱۱۴نور- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: نیت واقفان در موقوفه های این شهرستان به عنوان یک وظیفه بدون خطا تحقق می یابد. به گزارش ۱۱۴نور، فرزین بهمنی آزاد روز سه شنبه در آئین اجرای نیت موقوفه زنده یاد حاج فریدون کرمی در روستای ماهور باشت گچساران اظهار داشت: این شهرستان ۱۸ موقوفه تجاری و مسکونی […]

گچساران – ۱۱۴نور- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: نیت واقفان در موقوفه های این شهرستان به عنوان یک وظیفه بدون خطا تحقق می یابد.

به گزارش ۱۱۴نور، فرزین بهمنی آزاد روز سه شنبه در آئین اجرای نیت موقوفه زنده یاد حاج فریدون کرمی در روستای ماهور باشت گچساران اظهار داشت: این شهرستان ۱۸ موقوفه تجاری و مسکونی دارد که درآمد آنان در جهت نیت های خیرخواهانه واقفان صادقانه هزینه می شود.
وی بیان کرد: یکی از موقوفه های مهم گچساران از طرف زنده یاد حاج فریدون کرمی اهدا شده که سالیانه ۷۰ میلیون ریال درآمد آن در زمینه های عام النفعه هزینه می شود.
بهمنی آزاد بیان کرد: درآمد این خانه ۳۰۰ متر مربعی که در سال ۱۳۷۸ وقف شد برای کمک به افراد نیازمند روستای ماهور باشت از توابع گچساران و ساخت و ساز در مسجد این روستا هزینه می شود.
وی گفت: موقوفه حاج فریدون کرمی پنج میلیارد ریال ارزش دارد.
بهمنی آزاد بیان کرد: برای تحقق نیت این واقف بامداد امروز ۲۰ بسته مواد غذایی به ارزش ۱۰ میلیون ریال از محل درآمد موقوفه بین مردم روستای ماهور باشت توزیع شد.
وی گفت: وقف های جدید و نیت واقفان باید مطابق نیازهای روز جامعه باشد که تحقق این امر نیازمند آگاه سازی مردم از سوی رسانه هاست.
نخستین موقوفه گچساران سال ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی زنده یاد حاج درویش کائیدان که شامل پنج رقبه تجاری در خیابان کیامرثی است وقف شد.
زنده یاد حاج بابا بشارت پدر سه شهید نیز یکی از نخستین واقفان گچساران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است که پنج رقبه تجاری در خیابان شهید بشارت وقف گچساران کرده است.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه و بویراحمد در زمینه وقف در این استان رتبه برتر را دارد.

انتهای پیام /*

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

صدوچهارده نور صدوچهارده نور کانون رسانه تلگرام