شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
۶:۲۲:۴۷ - سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران:۳۰ میلیارد ریال برای توسعه عمرانی اماکن زیارتی گچساران هزینه شد
۱۱۴نور- رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران […]

۱۱۴نور- رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران گفت: بیش از ۳۰ میلیارد ریال در زمینه توسعه عمرانی اماکن زیارتی شهرستان گچساران هزینه شده است.

فرزین بهمنی آزاد در گفتگو با خبرنگار۱۱۴نورگچساران، افزود: در یک برنامه چهار ساله از سال ۹۳ تا ۹۷ اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در زمینه نوسازی، بهسازی و توسعه اماکن زیارتی، مساجد، حسینیه ها و توسعه زائرسراها هزینه شده است.

بهمنی آزاد اظهار داشت: عملیات عمرانی و توسعه و نوسازی  بیش از ۱۹باب حرم امام زادگان و ۱۱۵ باب  مسجد و حسینه در پروژه های عمرانی اداره اوقاف و امور خیریه گچساران در حال انجام بوده یا به پایان رسیده است.

وی تصریح کرد: اعتبارات هزینه شده در پروژه های عمرانی از محل دریافت کمک های مردمی و طرح های ملی بوده و پروژه های عمرانی گچساران تا کنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رئیس اوقاف و امور خیریه گچساران اظهارداشت: حرم امام زاده بی بی حکیمه خاتون (س) که در سال بیشترین میزان زائر را دارد بیشترین بودجه عمرانی را به خود اختصاص داده و تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در زمینه توسعه پل عبور و مرور، سردرب بزرگ ورودی خواهران و برادران، محوطه سازی و ساخت ۲۲ مغازه تجاری جهت رفاه حال زائران و کاشی کاری رواق های حرم مطهر هزینه شده است.

بهمنی آزاد افزود: کمک افراد خیر در وقف اراضی جهت احداث اماکن مذهبی طی سال های اخیر در این شهرستان رشد چشمگیری داشته و این اداره نیز در زمینه جذب کمک های مردمی پیشرو بوده است.

وی در پایان اظهارداشت: در حال حاضر ۹۱ باب حرم امام زادگان و ۱۲۳ مسجد و حسینیه در سطح شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۴۱ باب حسینیه ومسجد شهری است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

114 نور 114 نور 114 نور 114 نور 114 نور 114 نور