شنبه, ۳ فروردین , ۱۳۹۸
۶:۲۵:۲۷ - چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۷۸میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی گچساران وارد شد
گچساران- ۱۱۴نور- مدیر جهاد کشاورزی گچسارانگفت: باران سیل آسا ، تگرگ و باد شدید در چند روز گذشته بیش از ۷۸ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرد. علی مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ۱۱۴نور،اظهار داشت: این میزان خسارت از سوی کارشناسان در بخش های […]

گچساران- ۱۱۴نور- مدیر جهاد کشاورزی گچسارانگفت: باران سیل آسا ، تگرگ و باد شدید در چند روز گذشته بیش از ۷۸ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرد.

علی مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ۱۱۴نور،اظهار داشت: این میزان خسارت از سوی کارشناسان در بخش های دام، طیور، محصولات زراعی و باغی،منابع آب و خاک و امور زیربنایی حوزه کشاورزی گچساران برآورد شده است.
وی بیان کرد: از این میزان خسارت وارده ۳۳ میلیاردو ۳۸۰ میلیون ریال در بخش زراعی و باغی بوده است.
مرادی ادامه داد: بر اثر بارندگی اخیر و جاری شدن سیل ۱۸۵ هکتار از محصولات زراعی این شهرستان(برنج، ذرت، سبزی ) به میزان ۴۰ تا ۱۰۰درصد خسارت دیده اند.
وی گفت: ۲۵۰ هکتار از باغات این شهرستان بر اثر بارش تگرد و باران اخیر ۱۰ تا ۲۰ درصد خسارت دیده اند.
مرادی ابراز کرد: این میزان خسارت به باغات مناطق بویراحمد گرمسیری، آبدالان، تلخاب شیرین، سربیشه و خربل وارد شد.
وی میزان خسارت وارده به بخش دام و طیور را ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: بر اثر بارندگی های اخیر در گچساران ۲۲۰ راس دام سبک و سنگین در این شهرستان تلف شد.
مرادی ادامه داد: همچنین ۳۵۰ کلونی زنبور عسل بر اثر بارندگی چند روز گذشته در این شهرستان دچار خسارت شدند.
وی افزود: ۳۲ میلیاردو ۶۰۰ میلیون ریال خسارت بر اثر بارندگی چند روز گذشته به قنوات و شبکه های تحت فشار، جاده بین مزارع و کانال های آبیاری کشاورزی این شهرستان وارد شد.
وی ادامه داد: در این زمینه ۳٫۸ کیلومتر جاده بین مزارع، ۸۴۰ متر قنوات، یکهزارو ۷۰۰ متر کانال آبیاری کشاورزی و ۱۰۰ هکتار اراضی تحت فشار این شهرستان دچار خسارت شدند.
وی گفت: در این زمینه گزارش جامعی از میزان خسارت های وارده به زیرساخت های کشاورزی این شهرستان به ستاد بحران گچساران و ستاد بحران سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال شد.
سالانه بیش از ۹۶ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در شهرستان گچساران تولید می شود.
بخش مرکزی شهرستان گچساران سه دهستان، ۱۲۰ روستا و ۲۶ هزار و ۶۳۸ نفر جمعیت روستایی و ۱۰ هزار نفر جمعیت عشایری دارد که شغل بسیاری از آنان کشاورزی و دامپروری است.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

انتهای پیام /*

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

صدوچهارده نور صدوچهارده نور کانون رسانه تلگرام تابناك وب تابناك وب