شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱
۲۰:۵۴:۳۹ - سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تراز آب سد کوثر گچساران ۱۰٫۵ متر بالا آمد
گچساران- ۱۱۴نور_ مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: ۳۰۳ میلیمتر باران از ابتدای سال جاری تاکنون در این سد ثبت شده که سبب بالا آمدن آب آن به میزان ۱۰٫۵ متر شده است. اکبر خدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ۱۱۴نور افزود: در چند روز اخیر ۱۱۷ میلیمتر باران […]

گچساران- ۱۱۴نور_ مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: ۳۰۳ میلیمتر باران از ابتدای سال جاری تاکنون در این سد ثبت شده که سبب بالا آمدن آب آن به میزان ۱۰٫۵ متر شده است.

اکبر خدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ۱۱۴نور افزود: در چند روز اخیر ۱۱۷ میلیمتر باران در منطقه سد کوثر در ایستگاه هواشناسی ثبت شد که سبب بالا آمدن ۸٫۵ متری تراز آب سد کوثر شده است.
وی بیان کرد: به دلیل خشکسالی‌های چند سال گذشته تراز آب این سد ۲۰ متر نسبت به حجم کل مخزن کاهش نشان می‌دهد.
مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچسارانگفت: بارش باران در سال زراعی جاری (از ابتدای مهر امسال تاکنون) سبب ذخیره شدن حدود ۹۴ میلیون متر مکعب آب در پشت سد کوثر در این شهرستان شده که ۷۲ میلیون متر مکعب آن مربوط به چند روز اخیر بوده است.
وی گنجایش مخزن سد کوثر را ۵۸۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: آب سد کوثر از رودخانه خیرآباد تأمین می‌شود که این رودخانه از رودهای شاه بهرام و دهدشت به وجود می‌آید.
خدری اظهار داشت: هم اینک میزان آب ذخیره شده سد کوثر به ۳۰۶ میلیون متر مکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.
مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران با بیان اینکه نرمال تراز این مخزن بتنی با سطح دریا ۶۲۵ متر است گفت: هم اکنون تراز این سد ۶۰۵ متر است.
خدری گفت: از ابتدای مهر امسال تاکنون ۲۰ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی برای پنج استان جنوبی کشور،۲٫۵ میلیون متر مکعب آب کشاورزی، ۸٫۶ میلیون متر مکعب برای سایر (زیست محیطی) و ۰٫۶ میلیون متر مکعب آب در بخش صنعت رهاسازی شد.
سد کوثر آب آشامیدنی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را در استان‌های جنوبی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس تأمین می‌کند.
سد ملی کوثر در ۵۵ کیلومتری دوگنبدان مرکز شهرستانگچساران قرار دارد.

انتهای پیام /*

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

114 نور تابناك وب تابناك وب 114 نور 114 نور 114 نور