یکشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۳۹۸
۲۱:۰۸:۵۳ - جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بارش نرم باران بر پیکرگچساران
بارش نرم باران بعداز سالهای قحطی و بی بارانی جانی تازه بر پیکر خشک  گچساران دمیده است. به گزارش ۱۱۴نور، باران این نعمت پاک خداوندی که از باریدن قطره های آن دلها وزمینها جان تازه ای می گیرند؛از دیروز تا حالا گویی ناودانی از آب دریا را بر این سرزمین گرم وخشک ریخته اند. بارانی […]

بارش نرم باران بعداز سالهای قحطی و بی بارانی جانی تازه بر پیکر خشک  گچساران دمیده است.

به گزارش ۱۱۴نور، باران این نعمت پاک خداوندی که از باریدن قطره های آن دلها وزمینها جان تازه ای می گیرند؛از دیروز تا حالا گویی ناودانی از آب دریا را بر این سرزمین گرم وخشک ریخته اند.

بارانی نرم و ریز که تا استخوان زمین نفودخواهدکرد؛ و بذرهای گلهای وحشی سرزمینم را که سالهاست زیرخاک مدفونند؛ بارور خواهد کرد.

دیرگاهی بود که در مغازه های شهرم جای خالی چتر ولباس گرم رااحساس میکردم.وحالا چه لذتی داشت زنها و مردانی که چترهای سیاه و رنگی برسر افراشته وزیر باران نظاره گر بارش رحمت خداوند بر سرشان بودند.

کودکانی با لباسهای بارانی وکلاههای رنگی،که با چشمانی متعجب گویی تازه مفهوم زیبای باران را تجربه می کنند.

خدای سرزمینم! شکرت براین باران زیبا وخوش قدم.ببارو سرزمینم رادربهاربا  سبزه های خوش رنگ وگلهای شب بو و شقایق های واژگون بپوشان. و بادشت گلهای سرخ و زرد و آبی و گلهای بی بی فاطمه لباس زیبای عروس تنش کن.

بگذار گلهای سرزمینم که از بچگی درخاک خوابیده اند ؛دوباره از خاک این سرزمین نفت خیز سربرآورندو.به شکوفایی و بالندگی برسند.

خدای باران! همانگونه که با قطره های نشانداربارانت قحطی رااز این سرزمین بدر کردی، ریشه گرانی را از سرزمینم بخشکان.

نویسنده:صالح نژاد

انتهای پیام/

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

صدوچهارده نور صدوچهارده نور کانون رسانه تلگرام تابناك وب تابناك وب