جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
۸:۴۹:۵۵ - یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مراکز یادگیری محلی ،راهی برای توانمند سازی قشر محروم
گچساران- ۱۱۴نور- مراکز یادگیری محلی غیردولتی ۲ سال پیش از سوی سازمان نهضت سواد آموزی در کشور راه اندازی شد و هم اکنون به مکانی مناسب برای کسب مهارت، باسوادی و توانمند سازی قشرهای محروم تبدیل شده اند. به گزارش ۱۱۴نور، به گفته مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در آیین راه اندازی […]

گچساران- ۱۱۴نور- مراکز یادگیری محلی غیردولتی ۲ سال پیش از سوی سازمان نهضت سواد آموزی در کشور راه اندازی شد و هم اکنون به مکانی مناسب برای کسب مهارت، باسوادی و توانمند سازی قشرهای محروم تبدیل شده اند.

به گزارش ۱۱۴نور، به گفته مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در آیین راه اندازی نخستین مرکز یادگیری محلی در گچساران، همفکری و همدلی در مجموعه مدیریتی و نیروی انسانی این استان موجب شده تا نخسیتن مرکز یادگیری محلی سیار در منطقه زیلایی شهرستان بویراحمد راه اندازی شود.
هادی زارع پور افزود: تاکنون بیش از ۱۰ مرکز یادگیری محلی در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شده که تاپایان سالجاری به ۱۶ مرکز خواهد رسید.
وی بیان کرد: این مراکز با هدف آموزش مهارتهای زندگی، کارآفرینی، اشتغال و تولید، ارتقاء دانش و فرهنگ محیط زیست، کشاورزی، منابع طبیعی، آموزش حقوق اجتماعی و شهروندی و بهداشت راه اندازی شده اند.
زارع پور اظهار داشت: در این مراکز امکان آموزش بیش از ۴۰ نوع مهارت وجود دارد.
وی بیان کرد: در هر مرکز یادگیری محلی سواد آموزان در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم در کنار سواد پایه، مهارت‌ها را نیز فرا می‌گیرند.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت: هم اکنون بیش از یکهزارو ۴۰۰ نفر در این مراکز یادگیری محلی این استان از سوی ۲۵۰ مربی در حال آموزش هستند.
سید حمدالله خواهش نیک افزود: امید است تا پایان سالجاری با راه اندازی ۶ مرکز یادگیری دیگر زمینه آموزش یکهزارو ۹۰۰ سوادآموز فراهم شود.
وی تصریح کرد: در این مراکز مهارت آموزی برای فراگیران دوره های سوادآموزی،تکمیلی، پایانی و تحکیم سواد انجام می شود.
خواهش نیک گفت: برای نخستین بار مرکز یادگیری محلی در شهر دوگنبدان با ۱۲مربی راه اندازی شد.
وی ادامه داد:هم اکنون ۱۲۰ نفر در مرکز سوادآموزی و یادگیری محلی دوگنبدان در حال آموزش هستند.
خواهش نیک افزود: این مرکز شامل مجتمع آموزشی است وبی سوادان۱۰تا۴۹سال شهر دوگنبدان می توانند از فرصت فراهم شده در این شهر استفاده کنند.
وی افزود:۵۰ درصد آموزش‌ها در زمینه مهارت زندگی،۳۰ درصد در زمینه مهارت اجتماعی و ۲۰ درصد مربوط به حقوق شهروندی است.
براساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت بی سواد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال استان ۳۴ هزار و ۱۰۶ نفر است که ۹ هزار و ۲۰۵ نفر مرد و ۲۴هزار و ۹۰۱ نفر زن هستند.
در بین شهرستان ها نیز گچساران و بویراحمد با ۹۶/۶ و ۹۳/۸ بیشترین و کهگیلویه با ۸۸/۲ و لنده با ۸۸/۴ کمترین میزان باسوادی را دارند.
راه اندازی مراکز یادگیری محلی سوادآموزی از سال تحصیلی ۹۴ در دستور کار نهضت سواداموزی قرار گرفته است .

انتهای پیام /

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. Misty   مهر ۹, ۱۳۹۹  

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/


تلگرام