جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
۱۱:۳۴:۱۱ - پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیست و یکمین مانور زلزله در گچساران اجرا شد
بیست و یکمین مانور سراسری زلزله در شهرستان گچساران برگزار شد. ۱۱۴ نور با حضور جمعی از مسئولین شهرستان، بیست و یکمین مانور سراسری زلزله در مدرسه علم الهدی گچساران برگزار شد.  با به صدا در آمدن زنگ زلزله و ایمنی از رادیو سراسری و رادیوهای استانی به مدت یک دقیقه به‌طور همزمان مانور زلزله […]

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله در شهرستان گچساران برگزار شد.

۱۱۴ نور

با حضور جمعی از مسئولین شهرستان، بیست و یکمین مانور سراسری زلزله در مدرسه علم الهدی گچساران برگزار شد.
 با به صدا در آمدن زنگ زلزله و ایمنی از رادیو سراسری و رادیوهای استانی به مدت یک دقیقه به‌طور همزمان مانور زلزله در تمامی مدارس کشور برگزار می‌گردد.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان گچساران هدف از این مانور را ارتقای آمادگی و حساس‌سازی اقشار مختلف جامعه به‌خصوص قشر دانش‌آموز نسبت به خطر و تبعات وقوع زلزله و چگونگی آمادگی برای مواجهه با آن برشمرد.
ایوب مقیمی بیان کرد: این مانور با شعار «مدرسه ایمن – جامعه تاب‌آور» برای افزایش تاب آوری جامعه و دانش آموزان در مواقع زلزله برگزار می شود.
در این مانور دستگاه های خدمات رسان از جمله هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان، آتش نشانی، اداره برق ، گاز ، محیط زیست، نیروی انتظامی، پلیس راهور و… حضور و همکاری داشتند.
لازم به ذکر است این مانور به ابتکار پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله و با همکاری وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت کشور، جمعیت هلال احمر و سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در مدارس کشور در ۷ آذر ماه اجرا می‌شود و هدف آن ارتقای آمادگی و حساس‌سازی اقشار مختلف جامعه به‌خصوص قشر دانش‌آموز نسبت به خطر و تبعات وقوع زلزله و چگونگی آمادگی برای مواجهه با آن است.
در این برنامه که از چند هفته قبل از روز برگزاری مانور آغاز می‌شود ضمن توجه بر ایمنی مدارس در برابر زلزله و ایمن‌سازی عناصر غیرسازه‌ای، روش‌های صحیح پناه گیری و خروج ایمن از کلاس‌ها در زمان رخداد زلزله و نیز نحوه انجام اقدامات امدادی مورد نیاز به دانش‌‌آموزان و اولیای مدرسه آموزش داده می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

صدوچهارده نور صدوچهارده نور کانون رسانه تلگرام