جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
۱:۵۳:۳۴ - جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آموزش و پرورش گچساران درهمه رتبه ها ارتقا یافت
۱۱۴ نور رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران در خصوص اهمیت مصوبه استفاده از بخشی از ظرفیت های آموزشی و تبدیل آن به واحدهای تجاری در مدارس گفت: می توانیم از این ظرفیت در جهت افزایش درآمد اختصاصی آموزش و پرورش به خوبی استفاده کنیم. امروز پنج شنبه (۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) در جلسه ای به […]

۱۱۴ نور

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران در خصوص اهمیت مصوبه استفاده از بخشی از ظرفیت های آموزشی و تبدیل آن به واحدهای تجاری در مدارس گفت: می توانیم از این ظرفیت در جهت افزایش درآمد اختصاصی آموزش و پرورش به خوبی استفاده کنیم.

امروز پنج شنبه (۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) در جلسه ای به مناسبت گرامی داشت هفته معلم، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: در سال ۹۹ دانش آموزان شهرستان گچساران با قبولی ۴۹ قبولی فقط در رشته پزشکی مقام اول را در استان کسب کرد.

ایوب مقیمی اظهار کرد: در سال ۹۸-۹۹ در حوزه پرورشی نیز رتبه اول را در استان کسب کردیم.

مقیمی گفت: در بخش آموزش، در سالهای اخیر، با وجود موفقیت های همکاران فرهنگی، رتبه اول تا سوم را در استان کسب کرده ایم.

مقیمی افزود: در حوزه پرورشی از ۱۹ نفر برگزیده معلمان استانی، ۱۶ نفر از بخش گچساران بوده و ۵ نفر از این معلمان نیز به مرحله کشوری راه یافتند.

مقیمی در پاسخ به اینکه «برخی شاخص های آموزشی گچساران از جمله نمرات نهایی دانش اموزان در سالهای گذشته در پایین ترین درصدهای کشوری قرار داشته» گفت: نمره میانگین امتحانات نهایی دانش اموزان ۲ نمره ارتقا یافته که مرهون تلاش های کارشناسان است.

پروژه های عمرانی در حال انجام

مقیمی در خصوص پروژه های در حال ساخت مدارس گفت: ۸ پروژه نوسازی در سطح شهرستانی در حال ساخت و ساز داریم.

مقیمی با بیان اینکه پیش از این یک چمن مصنوعی در مدرسه ولایت گچساران داشته ایم افزود: آبان ماه سال ۹۸ ، ۷ چمن مصنوعی برای مدارس گچساران درنظر گرفته شد که در حال ساخت و نصب هستند.

وی افزود: سال گذشته ۳ مدرسه تخریبی ۱۲ فروردین، مدرسه سربیشه و یک مدرسه در چهاربیشه تخریبی داشتیم که در حال بازسازی هستند، یک مدرسه امسال برای بازسازی به اداره نوسازی معرفی کرده ایم.

وی در خصوص تجهیزات مدارس گچساران گفت: با پیگیری های نماینده ادوار گذشته آقای تاجگردون ۲ میلیارد تومان تجهیزات به هنرستان های گچساران تزریق شد.

وی گفت: امسال ۲۵ برنامه اجرایی از سند تحول بنیادین ابلاغ شده، گچساران وضعیت خوبی را در این برنامه ها اجرا کرده است.

وی گفت: در طرح کوچ قریب به ۲۲ هزار دانش اموز ثبت نام و شرکت کردند.

مقیمی افزود: ساماندهی معلمان برای سال ۱۴۰۱ در حال انجام است.

برگزاری امتحانات نیمسال دوم مدارس

مقیمی اظهار کرد: در خصوص امتحانات، بنا بر این است که در دوره ابتدایی کاملا غیرحضوری برگزار شود.

مقیمی بیان کرد: پایه دهم و یازدهم غیرحضوری و در پایه دوازدهم کاملا حضوری خواهد بود.

وی گفت: مدارس بزرگسالان و دروس فنی هنرستان ها نیز بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

مقیمی در خصوص تاریخ برگزاری امتحانات گفت: امتحانات مقطع ابتدایی تا ۶ خرداد به اتمام می رسد، متوسطه اول از ۲/۲۷ تا تاریخ ۳/۱۳ ادامه خواهد یافت. متوسطه دوم از تاریخ ۲/۲۷ تا ۳/۱۸ ادامه خواهد یافت.

وی گفت: به دلیل اهمیت تاثیر نمره در انتخاب رشته دانش آموزان، متوسط اول در پایه نهم حتما حضوری خواهد بود.

رئیس آموزش و پرورش گچساران گفت: ساماندهی آموزگاران در مقطع ابتدایی سال گذشته بصورت آنلاین برگزار شد و بی حاشیه ترین پست بندی ای بود که سال گذشته با همکاری اقای شهبازی انجام گرفت.

مقیمی گفت: در حوزه بهداشت و سلامت آموزش و پرورش که صمیمانه از مسئولان و پرسنل بهداشت و درمان شهرستان گچساران تشکر می کنم، اموزش و پرورش در میان ادارات رتبه برتر را کسب کرد.

اهمیت توجه به تجاری سازی ظرفیت های آموزشی مدارس

وی در خصوص لزوم اجرایی کردن مصوبه استفاده از بخشی از ظرفیت های آموزشی مدارس و تجاری سازی آنها گفت: یکی از دغدغه های اموزش و پرورش ها در کشور مسئله پول هست، به دلیل اینکه جامعه اماری اموزش و پرورش بالا است و میزان اعتبار پایین است.

مقیمی افزود: می توانیم از این ظرفیت در جهت افزایش درآمد اختصاصی آموزش و پرورش به خوبی استفاده کنیم. یکی از راه های افزایش درآمد آموزش و پرورش، اجرای همین مصوبه ماده ۹ است.

مقیمی با بیان اینکه در این خصوص مدرسه در حال ساخت ۱۲ فروردین یکی از مدارسی است که تجاری سازی را برای آن در نظر داریم، گفت: شهرداری در این خصوص هنوز همکاری نکرده و معتقد است در این قسمت ترافیک ایجاد خواهد شد.

مقیمی افزود: چند مدرسه دیگر در سطح شهر نیز چنین قابلیتی دارند و در صورت اجرایی کردن آن، هم درامد اختصاصی آموزش و پرورش بیشتر خواهد شد و هم به ایجاد اشتغال زایی کمک خواهد کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تلگرام