کد خبر : 22045
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱

مردم در روز طبیعت با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس را در انجام مأموریت یاری نمایند/ پلیس در خدمت مردم عزیز خواهد بود

مردم در روز طبیعت با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس را در انجام مأموریت یاری نمایند/ پلیس در خدمت مردم عزیز خواهد بود

۱۱۴نور فرمانده انتظامی استان در برنامه زنده تلویزیونی نوبرانه از شبکه استانی دنا گفت: مردم در روز طبیعت با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس را در انجام مأموریت مهم یاری نمایند و پلیس هم در خدمت مردم عزیز خواهد بود و شماره ۱۱۰ پل ارتباطی بین مردم و پلیس است. به گزارش

۱۱۴نور

فرمانده انتظامی استان در برنامه زنده تلویزیونی نوبرانه از شبکه استانی دنا گفت: مردم در روز طبیعت با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس را در انجام مأموریت مهم یاری نمایند و پلیس هم در خدمت مردم عزیز خواهد بود و شماره ۱۱۰ پل ارتباطی بین مردم و پلیس است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار ً کیقباد مصطفایی در برنامه زنده تلویزیونی نوبرانه از شبکه استانی دنا اظهار داشت: طرح تعطیلات نوروزی پلیس همه ساله قبل از شروع سال آغاز و معمولا تا بعد از تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت و امسال نیز همانند سال های گذشته فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بهره گیری از تمامی ظرفیت و توان خودش در دو حوزه مأموریتی انتظامی و ترافیکی،تمهیدات ویژه ای را اندیشیده است.

وی افزود: تمامی همکاران ما در طول این مدت در آماده باش ۱۰۰ درصدی هستند و از تاریخ ۲۷ اسفندماه طرح ویژه ایام تعطیلات نوروزی آغاز شده و انشاالله این طرح با قوت هرچه بیشتر تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

مصطفایی با اشاره به اینکه مردم فهیم استان همیشه مقید به آداب و قوانین و مقررات بوده اند و امسال نیز ما شاهد این تبعیت و همراهی مردم با پلیس در انجام مأموریت ها بودیم تصریح کرد: امسال با توجه به اینکه شرایط خاص کرونایی را تا حدودی پشت سر گذاشتیم و شاهد خیل عظیم مسافرت های مردمی از اقصی نقاط کشور به داخل استان هستیم.

وی در ادامه بیان داشت: طی بررسی های بعمل آمده از ابتدای طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ماه، آمار ها رشد ۵۷ درصدی آمار تردد خودروها در محورهای مواصلاتی را نشان می دهند که این افزایش تردد ضمن اینکه مایه خرسندی و خوشحالی همه ما است و بالاخره مردم با یک شور و نشاط و حرارت خاصی امسال به انجام امور مسافرتی پرداختند، ولی در کنار این مسافرت ها حوادث تلخی را هم برای تعدای از مسافران و شهروندان رقم خورد و شاهد افزایش آمار تصادفات و آمار مرگ و میر جاده ای بودیم که واقعا در جای خود مایه تأثر و تأسف همه ما شد.

مصطفایی تصریح کرد: تأکید ما بر این است که در این چند روز باقی مانده از ایام تعطیلات نوروزی، رانندگان خودرو ها حتما همکاری ویژه ای با پلیس داشته باشند و مخصوصا در حین تردد از محورهای مواصلاتی،حتما رعایت قوانین و مقررات رانندگی را درنظر داشته باشند تا خدایی ناکرده حادثه تلخی برای آنها رقم نخورد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در رابطه با طرح ویژه نوروز،تمرکز پلیس بر دو موضوع مهم یعنی پیشگیری از وقوع سرقت ها و پیشگیری از وقوع تصادفات بوده است، بیان داشت: الحمدلله اقدامات تا به این لحظه اقدامات اثربخشی بوده و در کنار این دو موضوع مهم،سایر مأموریت های پلیسی به صورت ساری و جاری در دست اقدام بوده و همکاران بنده در طول این مدت دوازده سیزده روزه ای که از قبل از تعطیلات نوروز در قالب طرح نوروزی آغاز شده،انصافا به صورت ۱۰۰درصدی پای کار بوده اند و هر آنچه که در توان داشتند، انجام دادند تا انشاالله مردم با خیالی راحت و دلی آسوده به انجام مسافرت ها بپردازند و درانجام امورعادی و روزمره زندگیشان دستخوش ناملایمتی یا موارد خاصی نشوند.

مصطفایی تصریح کرد: با توجه به اینکه پس فردا روز طبیعت است و بر اساس آئیین و سنت دیرینی که ما ایرانیان داریم در این روز معمولا خانواده ها در بیرون از منازل اوقاتشان سپری خواهد شد و ما با حجم وسیعی از مسافرت به خارج از شهر ها مواجه خواهیم بود.

وی به رانندگان خودروها توصیه کرد: در در وهله اول به استراحت کافی بپردازند که از نشاط و سر زندگی لازم برای انجام رانندگی برخوردارباشند و ترجیحا تلاش بکنند که مسیر های کوتاهی را برای انجام مسافرت های روز طبیعت در نظر بگیرند.

مصطفایی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد به واسطه نعمت خدادی که در اختیارمردم است بهترین طبیعت ایران را دارد و در رابطه با استفاده از فضا های طبیعی هیچ گونه کمبود و مشکلی نداریم.

فرمانده انتظامی استان در ادامه بیان داشت: توصیه ما به مردم عزیز این است که با پلیس همکاری لازم را داشته باشند و با توجه به اینکه میزان ترافیک در مسیر های کوتاه کمتر خواهد بود و خطرات به همان میزان پایین خواهد آمد و مردم به منازلشان دسترسی دارند ترجیحا از مسیر های کوتاه استفاده کنند.

مصطفایی با اشاره به اینکه نگرانی ما در روز طبیعت، خالی بودن منازل از سکنه است، تصریح کرد: هر چند پلیس تمامی تمهیدات را در این رابطه اندیشیده است و انشالله هیچ نگرانی در این رابطه نداریم اما لازم است که خود مردم هم توجه لازم را در این زمینه داشته باشند و در صورت انتخاب مسیر های کوتاه می توانند به منزلشان سرکشی داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: نیروی انتظامی خدمتگزار مردم هست و فلسفه وجودی این نیرو، ایجاد نظم و امنیت پایدار برای مردم و شهروندان در اقصی نقاط کشور است و به لطف خدا با همراهی و همدلی مردم و با تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر مجموعه دستگاه هایی که در امنیت نقش دارند، امروز شاهد این هستیم که استان ما از این نعمت عظیم امنیت در حد کمال و مطلوب برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه نیروی انتظامی به عنوان پرچم دار امنیت اقدامات ویژه و برجسته ای را انجام داده و این امنیت در واقع حاصل جانفشانی و رشادت های همکاران بنده در جای جای ایران اسلامی می باشد.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: در جریان طرح نوروزی تا این لحظه متأسفانه دو تن از عزیزترین همکارانمان در سطح ناجا در استان های دیگه از دست دادیم که یکی از این شهدا شهید بزرگوار “سید نوید موسوی” بود که در حین انجام طرح نوروزی و در راستای ایجاد نظم و امنیت در مقابله با سارقان مسلح در ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان دیلم به واسطه اصابت گلوله جان خود را از دست داد در عین اینکه این شهادت و ضایعه بسیتر دردناک و تأسف برانگیز برای پلیس و خانواده این شهید عزیز بود.

مصطفایی با اشاره به شهادت شهید موسوی افتخار بود هم برای همیهنانمان و هم مجموعه انتظامی که همواره با تقدیم جان کارکنانش امنیت پایدار مردم را توانسه فراهم می کنند مایه افتخار است و امروز هم ساعت ۳ بعدازظهر ما در شهرستان گچساران شاهد برپایی مراسم باشکوه تشیع و خاکسپاری این شهید عزیز بودیم.

فرماده انتظامی استان در پایان خاطرنشان کرد: باز هم به مردم عزیز توصیه می کنم که در روز طبیعت انشاالله با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی حتما پلیس را در انجام مأموریت مهم یاری نمایند و پلیس هم در خدمت مردم عزیز خواهد بود و شماره ۱۱۰ پل ارتباطی بین مردم و پلیس است و مردم می توانند هرگونه نیازمندی های خود را با شماره گیری ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند و انشالله در کمترین زمان ممکن درخدمت مردم و امداد خواهان خواهد بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.